Новини:

Оголошується конкурс
на заміщення вакантних посад

На чергвому засіданні Президії НАН України, яке відбулося 7 вересня 2022 року під головуванням Президента НАН України академіка НАН України Анатолія Загороднього була заслухана наукова доповідь в.о. директора Інституту проблем міцності ім.Г.С.Писаренка докторa технічних наук Олександра Чиркова про «Нові методи оцінювання міцності та прогнозування ресурсу критичних елементів обладнання АЕС».

Подробніше


Президія національної академії наук України. Розпорядження № 381

Призначити з 09 серпня 2022 року виконувачем обов'язків директора Інституту проблем міцності ім. Г.С. Писаренка Національної академії наук України доктора технічних наук Чиркова Олександра Юрійовича до обрання та призначення директора установи у встановленому порядку1 серпня на 73 році пішов з життя Директор Інституту проблем міцності імені Г.С. Писаренка НАН України, відомий український вчений у галузі механіки деформівного твердого тіла і динаміки та міцності машин, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, член-кореспондент Національної академії наук України Анатолій Павлович ЗІНЬКОВСЬКИЙ. Світла пам’ять про Анатолія Павловича назавжди залишиться в серцях всіх, хто знав і працював з ним. Дирекція та колектив Інституту висловлюють щирі співчуття його рідним і близьким.

Присуджена премія
імені Динника Олександра Миколайовича

за серію праць "Деформування і міцність корпусів реакторів, внутрішньокорпусних пристроїв та елементів обладнання першого контуру атомних електростанцій"

Xарченку Валерію Володимировичу
Чиркову Олександру Юрійовичу

Оголошується конкурс
на заміщення вакантних посад

Вітаємо к.т.н. Савченка Кирила Валентиновича, к.т.н. Кабанника Сергія Миколайовича і к.т.н.Деркача Олега Леонідовича з присудженням премії Президента України для молодих вчених і бажаємо їм міцного здоров’я, творчої наснаги та нових звершень на благо вітчизняної науки!

Президія Національної академії наук України постановою від 08.12.2021 р. №384 призначила члена-кореспондента НАН України ЗІНЬКОВСЬКОГО Анатолія Павловича на посаду директора Інституту проблем міцності імені Г.С.Писаренка НАН України з 21 грудня 2021 р. строком на п’ять років. 

За результатами голосування наукових працівників на виборах директора Інституту проблем міцності імені Г.С.Писаренка НАН України, що відбулися 2 грудня 2021 р., директором Інституту обрано члена-кореспондента НАН України А.П.ЗІНЬКОВСЬКОГО 

2 грудня 2021 р. в Інституті проблем міцності імені Г.С.Писаренка НАН України відбудуться вибори директора. Відділення механіки НАН України листом від 22.11.2021 р. №240/061 вносить на розгляд колективу наукових працівників Інституту кандидатуру члена-кореспондента НАН України Зіньковського Анатолія Павловича щодо обрання на посаду директора. Програму кандидата на посаду директора представлено у прикріпленому файлі

Оголошується конкурс
на заміщення вакантних посад
наукових співробітників

В рамках чергової ХVІI Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2021» Центральним науково-дослідним інститутом озброєння та військової техніки збройних сил України було продемонстровано результати науково-технічного супроводження виконання науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт у співпраці з провідними науковими установами та установами промисловості України, зокрема разом з Інститутом проблем міцності імені Г. С. Писаренка НАН України та Національним технічним університетом України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського". 

ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МІЦНОСТІ імені Г.С.ПИСАРЕНКА НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ПОВІДОМЛЯЄ про участь у конкурсному відборі за програмою постдокторальннх досліджень НАН України (постанова Президії НАН України від 07.07.2021 р. № 246).
Тема дослідження: «Розробка методів вібраційної діагностики локальних неоднорідностей неконсервативних механічних систем складної структури за характеристиками їх коливань». Науковий керівник: заступник директора Інституту з наукової роботи чл.-кор. НАН України Зіньковський А.П. Вимоги до вакантної посади та перелік необхідних документів наведені в прикріпленому файлі.  

14 червня 2021р. відбулося підписання Генерального договору про кластер високих технологій «Антонов» між Державним концерном «Укроборонпром», Державним підприємством «Антонов», Міністерством освіти та науки України, Національною академією наук України, а також низкою наукових та освітніх установ, серед яких і Інститут проблем міцності імені Г.С.Писаренка НАН України. За результатами підведених підсумків конкурсу установ НАН України за досягнення кращих показників у винахідницькій роботі, створенні, охороні та використанні об’єктів інтелектуальної власності в 2020 році Інститут проблем міцності ім.Г.С.Писаренка НАН України отримав другу премію по Відділенню механіки НАН України.  

Вітаємо старшого наукового співробітника, кандидата технічних наук КАБАННИКА Сергія Миколайовича з присудженням премії Київського міського голови за особливі досягнення молоді у розбудові столиці України – міста-героя Києва! Бажаємо лауреату міцного здоров'я, благополуччя і нових наукових досягнень!  

На виставці, що проходила в рамках Всеукраїнського форуму “Україна 30. Освіта і наука” (31.05.2021-02.06.2021 р.), були представлені перспективні для впровадження науково-технічні розробки десяти наукових установ НАН України, зокрема і Інституту проблем міцності ім. Г.С.Писаренка НАН України, який спільно з ДП «Антонов» та заводом ТОВ «Спецтехскло А» представив розробку “Скло підвищеної міцності для літальних апаратів – промисловий зразок лобового скла ТСК 008УО”, створену для потреб оборонно-промислового комплексу.

26 травня 2021 року на сесії Загальних зборів НАН України заступника директора Інституту з наукової роботи доктора технічних наук, професора Зіньковського Анатолія Павловича було обрано членом-кореспондентом НАН України по спеціальності «Механіка». Щиросердно поздоровляємо Анатолія Павловича з цієї нагоди і бажаємо йому міцного здоров’я, творчої наснаги та нових звершень на благо вітчизняної науки! 

1 лютого виповнилось 90 років від дня народження видатного українського вченого в галузі механіки деформівного твердого тіла академіка НАН України, заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державної премії СРСР і Державної премії України в галузі науки і техніки, доктора технічних наук, професора Анатолія Олексійовича Лебедєва. 

Поздоровляємо завідувача відділом міцності конструкцій з крихких матеріалів кандидата технічних наук РОДІЧЕВА Юрія Михайловича з присудженням у складі авторського коллективу Премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій та бажаємо йому міцного здоров’я, творчого натхнення і нових наукових здобутків!

12 листопада 2020 р. виповнилось 110 років від дня народження всесвітньо відомого українського вченого в галузі механіки деформівного твердого тіла, заслуженого діяча науки України, засновника Інституту проблем міцності НАН України, доктора технічних наук, професора, академіка НАН України Георгія Степановича Писаренка.

Вітаємо директора Інституту академіка НАН України Харченка Валерія Володимировича з обранням членом Президії НАН України та бажаємо йому міцного здоров’я, творчої наснаги та нових звершень на благо вітчизняної науки!

9 жовтня 2020 р. виповнилось 80 років відомому вченому в галузі механіки деформівного твердого тіла і міцності матеріалів та елементів конструкцій, члену-кореспонденту Національної академії наук України, доктору технічних наук, професору, лауреату державних премій України в галузі науки і техніки, заслуженому діячу науки і техніки України Володимиру Олександровичу Стрижалу.

Поздоровляємо члена-кореспондента НАН України Стрижала Володимировича Олександровича, доктора технічних наук Писаренка Георгія Георгійовича і кандидата технічних наук Матохнюка Льва Євгеновича з врученням премії НАН України імені Г.С.Писаренка та бажаємо їм міцного здоров’я, благополуччя і нових творчих здобутків!

Вітаємо кандидата технічних наук ДЕРКАЧА Олега Леонідовича з врученням премії НАН України для молодих учених і студентів вищих навчальних закладів за кращі наукові роботи у 2019 році і бажаємо йому міцного здоров’я і подальших успіхів!

За результатами державної атестації наукових установ, затверджених наказом МОН від 17.06.2020 р. №817, Інститут проблем міцності імені Г.С.Писаренка НАН України віднесено до вищої кваліфікаційної групи (І).

Інститут проблем міцності імені Г.С. Писаренка
НАН України проводить набір до аспірантури та докторантури Інституту на 2020 рік за спеціальністю 132 Матеріалознавство.
Документи згідно з Порядком підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук у вищих навчальних закладах (наукових установах) та Правилами прийому до аспірантури та докторантури Інституту проблем міцності імені Г.С.Писаренка НАН України у 2020 році подаються до науково-організаційного відділу Інституту з 01 липня 2020 р. по 10 вересня 2020 року (до аспірантури), з 01 червня 2020 року по 19 червня 2020 року (до докторантури).

20 лютого 2020 р. відбулися Загальні збори
Асоціації «Космос», учасником якої є Інститут проблем міцності ім. Г.С.Писаренка НАН України


Цілеспрямована й скоординована співпраця вчених Академії і творців ракетно-космічної техніки
У Києві відбулося щорічне засідання Координаційної ради з організації спільних робіт, здійснюваних установами Національної академії наук України та конструкторським бюро «Південне» імені М. К. Янгеля — флагманом вітчизняної ракетно-космічної галузі. 

Більш детально на сайті НАН України...
Більш детально у тижневику "Демократична Україна"...


Інститут проблем міцності ім. Г.С.Писаренка НАН України відвідала делегація Інституту інженерної теплофізики АН КНР в складі професора Gao Qing та інженера Li Jinjun. Делегацію приймали директор Інституту академік НАН України Харченко В.В., заступники директора з наукової роботи д.т.н., проф. Зіньковський А.П. та к.т.н. Дроздов О.В., учений секретар Інституту к.т.н. Скрипченко В.І., пров.н.с. д.т.н., проф. Кравчук Л.В., зав. відділом к.т.н. Буйських К.П. Учасники зустрічі ознайомились з науковими напрямами досліджень, які проводяться в Інститутах. Особливу увагу було приділено питанням досліджень напружено-деформівного та граничного стану лопаток газових турбін з теплозахисними покриттями в умовах впливу широкого спектру термосилового навантаження і методам забезпечення їх надійності та довговічності. Сторони обговорили основні напрямки подальшого двостороннього науково-технічного співробітництва. Переговори пройшли в дружній сердечній атмосфері.

5–7 листопада 2019 року у Міжнародному виставковому центрі в м. Києві (Броварський проспект, 15) проводиться IV Міжнародний форум інновацій «Innovation market», на якому серед 300 розробок, представлених 43 науковими установами НАН України, Інститут презентує технологію іонноплазмового азотування поверхні деталей машин і інструменту, яка розроблена в лабораторії зміцнення поверхні елементів конструкцій відділу коливань і вібраційної надійності (зав. відділом д.т.н. А.П.Зіньковський). Ця енерго-ресурсо-зберігаюча технологія зміцнення поверхні деталей машин і інструменту може замінити їх гартування ТВЧ, цементацію тощо без деформації деталей і розтріскування основи.

На XXIV-й міжнародній виставці індустрії безпеки «Безпека 2019», яка проходила 22-25 жовтня 2019 р. у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза», Інститут презентував системи прозорого бронювання засобів технічного укріплення огорож та броньованих комплексів, що були розроблені у відділі міцності конструкцій з крихких матеріалів (зав. відділу – к.т.н. Ю.М.Родічев).  

Cтаршому науковому співробітнику Інституту к.т.н. ОНИЩЕНКО Євгенії Олександрівні призначено грант Президента України для проведення дослідження за тематикою «Вплив поверхневої тріщини втоми на характеристики вимушених коливань лопаток турбомашин» (розпорядження №242/2019-рп від 09.08.2019 р. Президента України “Про призначення грантів Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених на 2019 рік” ).

Вітаємо лауреата премії Київського міського голови за особливі досягнення у розбудові міста-героя Києва кандидата технічних наук Савченка Кирила Валентиновича і бажає йому міцного здоров’я, творчого натхнення та благополуччя!

27 – 30 травня 2019 року у Києві у конференц-залі готелю «Україна» відбулася IІ Міжнародна конференція з питань міцності матеріалів та прикладної механіки (MSAM 2019). Співорганізаторами конференції виступили компанія Bosen (КНР) (фінансовий спонсор) та Інститут проблем міцності імені Г.С. Писаренка НАН України (технічний спонсор).

15 травня виповнилось 90 років Валерію Трохимовичу Трощенку – видатному українському вченому в галузі механіки деформівного твердого тіла та динаміки і міцності машин, Почесному директору Інституту проблем міцності імені Г.С.Писаренка НАН України. 

6 травня ц.р. Інститут відвідала делегація Інституту інженерної теплофізики Академії наук КНР (Institute of Engineering hermophysics Chinese Academy of Sciences)

Вітаємо лауреата премії НАН України для молодих учених і студентів вищих навчальних закладів за кращі наукові роботи у 2018 році кандидата технічних наук Кабанника Сергія Миколайовича і бажаємо йому міцного здоров’я, нових творчих досягнень та благополуччя!

Вітаємо заступника директора Інституту з наукової роботи,
кандидата технічних наук
Дроздова Олександра Володимировича
з присудженням Державної премії України в галузі науки і техніки 2018 року та бажаємо міцного здоров’я, творчої наснаги і нових звершень на благо вітчизняної науки!

Оголошується набір до аспірантури та докторантури Інституту на 2019 рік за спеціальністю 132 Матеріалознавство Документи згідно з Порядком підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук у вищих навчальних закладах (наукових установах) та Правилами прийому до аспірантури та докторантури Інституту проблем міцності імені Г.С.Писаренка НАН України у 2019 році подаються до науково-організаційного відділу Інституту з 01 липня 2019 р. по 10 вересня 2019 року (до аспірантури), з 03 червня 2019 року по 18 червня 2019 року (до докторантури).

27-30 травня 2019 року у Києві
(у конференц-залі готелю «Україна») відбудеться друга щорічна міжнародна конференція MSAM2019 з міцності матеріалів та прикладної механіки за участю видатних вчених з Європи, США, Китаю, Кореї, Японії, та інших країн.>>  

Указом Президента України від 07.12.2018 р. за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, зміцнення науково-технічного потенціалу Української держави, багаторічну плідну працю та з нагоди 100-річчя від заснування Національної академії наук України почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України» присвоєно заступникові директора з наукової роботи Інституту доктору технічних наук, професору Анатолію Павловичу Зіньковському. Щиросердно вітаємо Анатолія Павловича з високою державною відзнакою і бажаємо міцного здоров’я, творчого натхнення і нових звершень на благо вітчизняної науки! 

Щиро вітаємо молодих учених Інституту кандидата технічних наук Круца Вадима Олексійовича і кандидата технічних наук Онищенко Євгенію Олександрівну з присудженням премії Президента України для молодих вчених і бажаємо їм нових наукових здобутків! 

22 листопада ц.р. Інститут відвідала делегація Гуандунського інституту матеріалів та обробки (Guandong Institute of Materials and Processing) 

25-26 жовтня 2018 р. у Гомелі відбувся Перший форум регіонів Білорусі та України. В рамках форуму була проведена науково-практична конференція «ПЕРСПЕКТИВНЫЕ НАПРАВЛЕНИЯ И МЕХАНИЗМЫ СОТРУДНИЧЕСТВА В ОБЛАСТИ НАУКИ И ТЕХНОЛОГИЙ»

За результатами конкурсу на здобуття грантів НАН України дослідницьким лабораторіям/групам молодих вчених НАН України для проведення досліджень за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки у 2018 р. група молодих учених Інституту у складі к.т.н. Савченка К.В. (керівник), к.т.н. Круца В.О., к.т.н. Онищенко Є.О. і к.т.н. Кабанника С.М. визнана переможцем конкурсу і отримала грант НАН України на виконання проекту «Розробка наукових засад діагностики пошкоджень робочих лопаток турбомашин за параметрами їх нелінійних коливань».

26 вересня 2018 року на черговому засіданні Президії НАН України було заслухано й обговорено наукову доповідь директора Інституту, академіка В.В. Харченка «Про впровадження науково-технічних розробок у галузі міцності матеріалів і елементів конструкцій в екстремальних умовах експлуатації».  

The 2nd International Conference on Material Strength and Applied Mechanics (MSAM2019, May 27-30, 2019, Kiev, Ukraine)

Постановою Президії НАН України від 11.07.2018 № 241 затверджено рішення Постійної комісії НАН України щодо віднесення Інституту проблем міцності ім.Г.С.Писаренка до категорії «А» за результатами оцінювання діяльності за період 2012-2016 рр.

Група молодих вчених Інституту прийняла участь у роботі 25-го Міжнародного конгресу акустики та вібрацій 

27 червня 2018 р. на засіданні Бюро Відділення механіки НАН України було затверджено новий склад Вченої ради Інституту. На першому засіданні Вченої ради нового складу за процедурою таємного голосування були обрані голова (акад. В.В.Харченко), заступники голови (д.т.н. А.П.Зіньковський, к.т.н. О.В.Дроздов) і секретар Вченої ради (к.т.н. В.І.Скрипченко).

20-21 червня 2018 року на базі ДП «Івченко – Прогрес» відбулася сесія наукової ради з проблеми «Механіка деформівного твердого тіла» з порядком денним: «Актуальні проблеми підвищення надійності та ресурсу сучасних авіаційних газотурбінних двигунів та шляхи їх вирішення».

Вітаємо лауреатів Державної премії України в галузі науки і техніки 2017 року директора Інституту академіка НАН України Валерія Володимировича Харченка і провідного наукового співробітника доктора технічних наук Олександра Юрійовича Чиркова, які у складі авторського колективу удостоєні цієї відзнаки за цикл праць "Ефективні методи оцінювання напруженого стану структурно-неоднорідних тіл, спричиненого дією полів різної фізичної природи". Бажаємо лауреатам міцного здоров’я, нових творчих здобутків на благо вітчизняної науки!

Інститут – лауреат відзнаки Web of Science Award 2018

Інститут прийме участь у реалізації спільних українсько-польських науково-дослідницьких проектів у 2018 – 2020 рр.

Про Інститут у статті
"Впереди космические горизонты"
(тижневик 2000 №18-19(818)2017 р.)

25 жовтня 2016 року відбулися урочисті збори трудового колективу Інституту проблем міцності ім. Г.С.Писаренка НАН України з нагоди 50-річчя від дати його заснування.
В зборах прийняли участь ветерани Інституту, члени Президії НАН України, представники органів державної влади, керівники наукових установ НАН України, вищих учбових закладів, промислових підприємств і організацій, з якими співробітничає Інститут.
Інформація на сайті НАН України
До ювілею були підготовлені матеріали, в яких підсумовуються досягнення Інституту за час його існування:
Cтаття до журналу "Вісник НАН України";
Інформаційний буклет.

Група молодих вчених Інституту прийняла участь у роботі 23-го Міжнародного конгресу акустики та вібрацій (ICSV23)

23 грудня 2015 р.
UA|TV - Іномовлення України:
Сделано в Украине. Наука.
Институт проблем прочности.

Дивитись на:

2 грудня 2015 року
відбулась зустріч з проф. Малкольмом Крокером (США)

У зв’язку з несприятливою ситуацією, що склалася в Україні останнім часом, дирекція Інституту проблем міцності ім. Г.С. Писаренка НАН України прийняла рішення про перенесення 5-ої Міжнародної науково-технічної конференції “Конструкційна міцність матеріалів і ресурс обладнання АЕС” (Ресурс – 2015) на наступний рік. Про нові строки проведення конференції буде повідомлено заздалегідь на сайті Інституту.